Saç Sırları

Saç Sırları
1.İnce Saçları Kalınlaştırın

İnce, cansız tüyler ortak bir şikayettir, ancak az sayıda kadın en iyi çareyi bilmektedir. İnce telli saçlar için Liquid keratin bakım seti  bu sorunu ortadan kaldıracak ve yepyeni güçlü saçlarla hayatınıza devam etmenizi sağlayacaktır.

2.Sağlıklı Saçlar İçin Balık ve Fındık Yiyin

Vücudunuz için iyi olan besleyici gıdalar daha güçlü, sağlıklı saçlara teşvik eder. Somon ve fındık yükleyin! Onların protein ve omega-3 yağları, daha sağlıklı bir saç derisi yaratmaya yardımcı olur. Yapraklı sebzeler, fasulye ve havuç da süsleriniz için iyidir. Hızlı kilo kaybına yönelik tuhaf diyetlere dikkat edin. Vücudunuzu gevrek kıllara veya saç dökülmesine neden olabilecek önemli besin maddelerinden aç bırakabilirler.

3.Parlaklığı Ilık Suyla Koruyun

Sıcak su, doğal krem gibi koruyucu yağları sıyırabilir. Ve saçının doğal parlaması kaybolabilir. Bu donuk saçlardan kaçınmak için soğuk duşlarla muzdarip olduğunuz anlamına gelmez. Bunun yerine, saçlarınızı yıkamak için ılık su kullanın. Şampuan yaparken masaj yaparak kafa derisini masaj yaparak şımartın.

4.Protein İhtiyacını Verin

Saçlarınızı sık sık sıcak aletlerle stil ediyorsanız – ya da renginiz, ağarttıysanız veya perma yaparsanız – saçınızın koruyucu dış tabakasına zarar verebilirsiniz. Sonuç “bölünmeler bitiyor” dır. Neyse ki hasarı onarmaya yardımcı olacak saç ürünleri var. Liquid Keratin ürünleri saçınız için gerekli protein değerlerini karşılayacak ve yıpranmaların önüne geçecektir. Keratinler saç şaftına batarlar ve bölünmüş uçları onarırlar.  Kalıcı etkisi sayesinde kısa sürede saçlarınız mükemmel olacaktır.

5.Kepekleri yağlarla tedavi etmeyin

Kepek, bir çeşit kuru cilt değildir – omuzlarına yüzen beyaz gevreklere rağmen. Kafa derisinin küçük bir cilt bozukluğudur. Kafa derisine yağ eklemek işleri daha da kötüye götürebilir. Bir eczane ya da dermatologdan kepeğe karşı ilaç kullanmak en iyi düzeltmedir. Saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun.

6.Yüksek Güçte Şişirme Kurutucularını Atla

Yapılan araştırmaya göre güçlü kurutucular ile normal kurutucuların aynı süre zarfında saçı kuruttukları tespit edilmiştir. Ancak bu süre zarfında güçlü kurutucular saç derimize daha zarar verdiği incelmeleri daha fazla arttırdığı tespit edilmiştir.

7.Saç Dökülmesini Azaltmak İçin Daha Az Fırça

Günde yaklaşık 100 fırça vuruşuna inanmayın. Çok fazla fırça tüyü bırakacaktır. Bazı saç dökülmeleri normaldir – insanların çoğu her gün 50 ile 100 kıl kaybeder. Saçları normalden daha fazla kaybetmekten kaçınmak için, bilyeli uçlu fırça kullanın. Ve asla ıslak saç fırçalamayın; Bunun yerine tarak kullanın.

8.Sıkı sarılmış saçlarla özen gösterin

At kuyrukları ve örgüler, kişisel tarzınızı sergilemek için mükemmel bir yoldur. Ancak çok sıkı olduklarında, saçlarını koparabilir ve köklere zarar verebilirler. Sıkı bir tarz yapmak, saçınızı dökmenize neden olabilir. Her gece saçlarınızı özgür bırakın! Örgü stilleri geçen aylar için, saç derisini biraz gevşek bırakın. Üç ayda bir saçınıza mola verdirin.

9.İşe Yaramayan Ürünlerin Cüzdanınızı Temizlemesine İzin Verme

Özel ürünler üzerinde harcanan ekstra para için gerçekten ne kazanıyorsunuz ?  1,700 adet saç örneği üzerinde ürünleri test etti ve pahalı şampuanların daha ucuz olanlardan daha iyi olmadığını buldu. Ne satın almalıyım?  Kesinlikle doğal, katkısız ürünlere yönelmeli ve ürünü alırken ürünü daha önce kullanmış insanların fikirlerine danışılmalıdır.

10.Grileri kaplamak için yumuşak bir renk kullanın

Saçlar yaşlandıkça sadece renk değişmez – zayıflar ve daha yavaş büyür. Hasarlı saçların saç kesimleri tarafından çabucak kesilemeyeceği anlamına gelir. Hasar görmemesi için “olgun” saçlarda kullanılan kimyasallar zayıf olmalıdır.

11.Kışın Çok kıvırma, Yazın Statiklenmeye Dikkat Et

Nem saç dökülmesine neden oluyor. Ancak hava kuru olduğunda daha fazla statik elektrik vardır. Statik elektriği durdurmak için Liquid Keratin Kremi veya Liquid Keratin Yağı kullanın. PH dengeli Liquid Keratin Şampuanlar ayrıca, renklendirilmiş veya kimyasallara bulaşmış saçlardaki kıvrımı da rahatlatabilir.

12.Fırçalarınızı Kıvırcıklarınızdan uzak tutun

Kıvırcık saçların kırılması ve kuru ve kırılgan olma olasılığı daha fazladır. Bir toplama aleti kullanarak hafifçe bukleleri süpürüp fırçalamadan daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Polimeri olan klimalar saçları pürüzsüzleştirebilir ve daha kolay yönetilebilir hale getirebilir.  Saçlarına zarar verebilecek düz demir ve gevşeticilerin aşırı kullanımına izin vermeyin.

13.Aşırı Renk Değişikliklerinden Kaçının

Belki de her zaman sarışın olmak isteyen, esmer gibisiniz. Aşırı renk değişiklikleri ile saçınıza zarar vereceğinizi unutmayın. Bazı dermatologlar doğal renginin üç tonunda kalmanızı önerir.

14. Üflemeli Kurutucudan Önce Saçı Koru

Sık sık üfleme kurutma saçınıza çok zayıftır ve saç dökülmesine neden olabilir. Nefes kesildiğinde ısıyı indirin. Daha ince saçlar özellikle ısıdan kaynaklanan hasarlara karşı hassastır ve bazı bakım şartlarına ihtiyaç duyar. Liquit keratin  kremi veya Liquit Keratin Yağı ürünü kullanarak stil vermeden önce saçlarınızı koruyun.

15.Saçları Güneş’ten Koruyun

Güneş saçlarına cildinize kıyasla daha fazla zarar verir. Güneşe maruz kalma, özellikle renkle işleme tabi tutulan saçları kurutabilir. Geniş spektrumlu güneş korumasına sahip hafif bir saç spreyi kullanın veya güneş en kuvvetli olduğunda şapka takın.

16. Yüzmeden önce duş

Havuza girmeden önce saçlarınızı durulayarak klor hasarına uğramayın. Saçınız zaten suyla doymuşsa, kimyasal yüklü havuzdan fazla emilim yapmaz. Saçınızı daha da korumak için Liquid keratin şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra havuza giriniz.

17. Saçlarınızdaki Değişimden haberdar olun

Gevşek saçlar gibi saçınızda ani değişiklikler veya alışılagelenden çok daha fazla saç kaybı, nadiren bir sağlık problemi işareti olabilir. Bazı ilaçlar saç dökülmesine de neden olabilir. Saçınızda dramatik değişiklikler fark ederseniz, bir dermatoloğa görünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir