Saç Maskesi

Saç Maskesi
Saç Maskesi
Saç Maskesi

Haftada bir kez bir saç maskesi  kullanmalısınız:

Saçınızın nispeten sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız bile, mevsim değişimi tellerinize zorluk çıkarabilir (Kış rüzgarları! Yaz güneşi! ) Bu nedenle, saç maskesi kullanma alışkanlığını kazanmak iyi bir şeydir. Saçınıza ihtiyacınız olan nemi verdiğinizden emin olmak için haftalık maske kullanın.

Saç Maskesi Alırken Dikkat

Günümüzde piyasasında çok sayıda “maske” bulunmaktadır, bu nedenle talimatları okumaya özen gösterin. Bazıları maske olarak pazarlanabilir ancak aslında günlük kullanıma uygun değildir. Daha ağırdır ve bu nedenle ( saç türüne ve hasar miktarınıza bağlı olarak ) haftada bir veya iki kez kullanılmalıdır. Gerçekçi bir şekilde sizin mükemmelliğiniz için çalışacak ürünü bulun. Liquit Keratin Maske kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü Liquid maske içeriğindeki zengin ve doğal özler aynı zamanda keratin içeriği ile saçlarınızı korumakla kalmayıp aynı zamanda besleyecektir.

  • Saç maskesiyle uyuyabilirsiniz:

Saçınızın özellikle kuru olduğunu düşünüyorsanız, bir saç maskesi uyguladıktan sonra uyumayı deneyin. Duşunuzun bitiminde maskeyi uygulayın (veya kuru saçlara uygulayın) ve ipek eşarp başlık ile saçınızı örtün. Sabah kalktığınızda durulayın ve ipeksi yumuşak saçlara sahip olun!

  • Saçlarınız maskeden sonra yağlı olmamalıdır:

Bir maske uyguladıktan sonra saçınızın yağlı olduğunu fark ederseniz, muhtemelen saç tipiniz için çok ağır olan saç maskesi kullanıyorsunuz demektir.

Keratin Saç Maskesi

Keratin Saç maskesi saçlara parlaklık kazandırıp kolay taramayı sağlar ve eğer kırık saç uçlarına sahipseniz onarılmasına yardımcı olur. Yüzümüze nasıl ki güzelleşmesi için maske yapıp dengesizlikleri yok etmeye çalışıyorsak saç maskesi de saçlarımızı güzelleştirmek, şekillendirmek ve saçın yapısını korumak için gereklidir. Ne sıklıkla maske kullanmanız gerektiği saç tipinize bağlıdır. eğer kuru yıpranmış boyalı veya kırılgan saçlara sahipseniz kökten uca doğru besleyecek ürünler kullanmak yararlı olacaktır.

Saç maskesi hakkında daha fazla bilgi almak için ”yanmış saçlar için maske” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir