Keratin Nedir?

Keratin Nedir?
Keratin Nedir?
Keratin Nedir?

Derimizde, dişlerimizde, tırnak ve saçlarımızda bulunan keratin proteini çok sert ve dayanıklı bir proteindir. Bu yüzden saçlarımızda keratin proteini eksildiği zaman saçlarımız kırılmaya, kopmaya ve dökülmeye çok müsait bir hale gelir. Saçlarımızın da yaklaşık olarak %72’sinin keratin olduğu düşünülürse bu protein olmadan sağlıklı saçlara sahip olmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Yazımızın devamında sizlere detaylı bilgiler verip, aklınızda kalan keratin nedir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Keratin Nedir ? Patentli Keratin Nedir ?

Keratin saç bakımı esnasında, bu proteinlerin kullanılması, saçlara bakım ve onarım yaparak daha da güçlenmesini sağlar. Oldukça fazla işlem gördüğü için zayıflamış ve güçsüzleşmiş saçlar incelip kırılmaya,koparak dökülmeye yatkındır. Bu durumda saça eski yapısını yeniden kazandırıp, bu gibi saç problemlerinin önüne geçmek için saçlarımıza keratin yüklemesi yapmamız gerekiyor. Bir cümle ile toparlayacak olursak, keratin saçlarımızı bir zırh gibi sarıp dış etkenlerden ve bizim maruz bıraktığımız işlemlerden saçlarımızı korur.

Patentli Keratin, internette yada dışarıda her ürünün içinde olduğunu iddia ettikleri keratin proteinin ürünlerin içinde olduğuna dair size sunabilecekleri belgelerin bulunması patentli keratin örneğidir. Bu belgelerin doğruluğunu mutlaka ilgili firmadan sorgulayıp kontrol etmelisiniz. Türkiye genelinde sadece Patentli Keratin ürünleri Liquid Keratin Firmasında bulunmaktadır. Patentli Keratin ürünlerinde saf ve doğal keratin bulunduğunu resmi olarak göstermektedir.

Keratin ne işe yarar ? 

Günümüz saç problemlerinin en başında gelen kırılma, dökülme, uzamama ve işlemler sonrasında saçın yanıp yapısını yeniden onaramaması gibi sorunları sıradan şampuan ve kremlerle onarmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Saçlarımız keratin proteinini kaybettikçe ve bu kaybedilen keratin oranında saçlarımıza keratin yüklemesi yapılmadıkça eski sağlığına kavuşması oldukça zor. İşte keratin saça yüklenerek saç problemlerinin toparlanıp kendine gelmesini sağlıyor. Keratin sadece saç problemlerini onarıp tedavi olmasını sağlamıyor aynı zamanda saçların daha güçlü, daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Zamanla hacimlenen saçlar eski doğal yapısına kısa sürede ulaşır. Saçlarınıza keratin yağı ile bakım yaparak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç bakım ürünleri arasında,  özellikle boyadan yanan veya yıpranan yorgun saçlar için, kesin çözümü sağlayan saf keratin proteinleridir.  Saçlarımıza yaptırdığımız boya, perma, düzleştirme ve röfle gibi saçı yıpratan ve yoran işlemler sonucu saçlarımızın doğal yapısı bozulur ve keratin oranı sıfıra yakın bir değere indiği için saç kendini onaramaz. Bu onarımı sağlamak ve başlatmak için saça acil keratin bakımı yapılması gerekir. Liquid keratin ailesi olarak saf keratin proteini serumlarımızla sizlere yanmış ve yıpranmış saçlar için garantili kurtarma setimizi sunuyoruz. Saf keratin proteini serumumuzu düzenli ve doğru kullanarak normal saçlarda 3 seans, çok yanık saçlarda en az 3 seansta daha sağlıklı ve onarılmış saçlara kavuşmanızı garanti ediyoruz.

Piyasada sayısız firma keratin ürünleri sattığını iddia ederek sizlere seyreltilmiş doğal olmayan ürünleri sunuyor. Bu ürünler saçlarınıza sizin beklediğiniz onarımı ve beslenmeyi ne yazık ki sağlamıyor. Liquid Keratin organik ve patentli bir ürün olup sizlere garantili keratin proteini ve  ürünleri sunan tek firmadır. Keratin hakkında daha fazla bilgi almak içinkeratin saç bakımı adlı sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir