ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ

ŞAMPUAN ÇEŞİTLERİ

28 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

Cilt bakım ürünleri gibi saç bakım ürünleri de çeşitlilik konusunda çok zengin. Ancak saç bakım ürünleri içerisinde de yine en çok çeşitliliği şampuanlar gösteriyor. Şampuan çeşitleri cinsiyete, saç tipine, saç rengine, saç şekline ve saç problemlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Şampuan çeşitleri içerisinde kendi saç tipimize, isteklerimize ve saç problemlerimize uygun şampuanı seçmek biraz rulet gibi. Hatta çoğu zaman saçımıza pek iyi gelmese ve umduğumuz gibi çıkmasa bile şampuanımızı değiştirmekten çekiniriz.

şampuan çeşitleri

Şampuan değiştirmek bizler için niye bu kadar külfettir bilinmez ama bu alışkanlığı kırmanın zamanı bizce geldi. Bir markanın şampuanından şikayetçi olunca yanı markanın farklı bir şampuanında çözümü aramak ya da sıradan şampuanlardan memnun kalınmadığında yine sıradan şampuan firmalarının başka tiplerdeki güya doğal şampuan çeşitleri ile anlaşmaya çalışmak pek de akla mantığa sığar bir yöntem değil.

şampuan çeşitleri

Saç bakımı için yalnızca şampuan kullanımının yeterli olduğunu düşünüyorsak ve kullandığımız tek saç bakım ürünü oysa eğer şampuan seçimimizi çok iyi yapmalıyız. Ve son zamanların içerik incelemesi bilincinden esinlenerek doğal şampuanlar seçmek konusunda çok da zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Tam da duyduğunuz gibi parfümsüz, parabensiz, tuzsuz, sülfatsız ve silikonsuz şampuanlar doğal şampuanlardır diyebiliriz. Bilmediğiniz içerikleri incelemenizde ve araştırmanızda fayda var. Doğal şampuan çeşitleri içerisinde bazen bizleri de yanıltan şampuanlar olabiliyor. Örneğin kimyasal içermediğini iddia eden bir şampuan koku için bile parfüm içerdiğinde artık doğal şampuan çeşitleri arasında olmaktan çıkar.

şampuan çeşitleri

Şampuan çeşitleri arasında doğal olanı bulmak zor bir işlem gibi görünse de biraz bilen kişilere danışarak işimizi kolaylaştırabiliriz. İçerik incelemelerinden gerçek anlamda anlayan birileri varsa etrafınızda şanslısınız demektir. Bizler de sizler için inceledik, sorduk şampuan çeşitleri arasında tuzsuz, parabensiz, silikonsuz kokusu da tamamen doğal eldelerle sağlanmış “Liquid Keratin- Keratin Şampuan” ile tanıştık.

şampuan çeşitleri

Doğal şampuan çeşitleri kategorisinde açık ara bizim doğal saç bakımı anlayışımıza en uygun ürün sanıyoruz bu. Bu zamana kadar sıradan şampuan kullanan okuyucularımız doğal şampuan kullanmanın farklı hissini ilk kullanımdan itibaren keşfedecekler.