SAF KERATİN SERUM

SAF KERATİN SERUM

28 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

Keratin saçlarımızın en önemli yapıtaşı konumundadır. Niçin diye soracak olursanız, çünkü saçlarımızın öz yapısında %73 gibi yüksek düzeylerde bulunan keratin proteinleri, saçlarımızın hammaddesidir. Bununla birlikte 18 aminoasitin meydana getirdiği keratin proteinlerine içsel yahut dışsal etmenler sebebiyle hasar gelirse, bu hasarların faturası saçlarımıza çıkacaktır ve saçlarımız mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. İşte bu durumlar karşısında saçlarımızı keratin yüklemesi yöntemiyle tedavi etmemiz gerekmektedir.

saf keratin serum

Çünkü perişan haldeki saçlarımızın keratin ihtiyacı ancak keratin yüklemesi yöntemiyle giderilebilir. Peki keratin yüklemesini nasıl gerçekleştirebilirim derseniz, onu da saf keratin serum ürünüyle gerçekleştirebiliriz. %100 doğal bir saf keratin serum saçlarımızı kısa sürede eski sağlıklı formuna kavuşturacaktır. Öncelikle saçlarımız için büyük önem arz eden keratin proteinlerine hasar verebilecek başlıca birkaç etmeni inceleyelim.

saf keratin serum

Bazı saç bakım ürünlerini sık sık kullanıyoruz, bunların başında da şampuan geliyor. Elbette sık sık ya da hemen hemen hergün kullandığımız bir saç bakım ürünü saçlarımız üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler bırakacaktır. Fakat kozmetik sektöründe yer bulan şampuan tarzı saç bakım ürünlerinin geneli içeriğinde paraben, tuz, formaldehit, silikon, SLS, SLES, alkol, sülfat gibi kimyasallar barındırmaktadır. Bu sebeple bahsettiğimiz kimyasal içerikli saç bakım ürünleri saçlarımızda temizleyici, onarıcı, besleyici etkiler bırakmak yerine saçlarımızın yıpranmış, perişan görünmesine zemin hazırlayacaklardır.

saf keratin serum

Fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlemleri saçlarımız üzerinde sık sık uyguluyoruz. Fakat ısıl saç bakım işlemleri zamanla saçlarımızın deforme olmasına neden olmaktadırlar.

Beslenme şeklimiz hem sağlığımız hem de saçlarımız üzerinde önemli roller üstleniyor. Eğer ki; doğal olmayan, dengesiz ve sağlıksız bir beslenme şeklini tercih ediyorsak, saçlarımız için önemli olan biyotin, kolajen, demir, çinko gibi besin öğeleri eksileceğinden, saçlarımız da yıpranacaktır.

saf keratin serum

Yıpranmış, perişan haldeki saçlarımızın yardımına saf keratin serum koşacaktır. Çünkü içeriğinde barındırdığı saf keratinler saçlarımızın anatomisiyle kemik gibi kaynaşacaktır ve saçlarımızın keratin ihtiyacı böylece giderilerek, saçlarımız onarılacaktır. %100 doğal saf keratin serum (Önerimiz: Liquid Keratin – Saf Keratin Serum) saçlarımızı kısa sürede tedavi ederek, parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, ipeksi görünümlere kavuşturacaktır.