KERATİN KREMİ

KERATİN KREMİ

28 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

                       

Işıl işlemler, boya, açma, perma, röfle, ombre gibi işlemler saçın keratin yapısını bozar. Bu işlemler saç uçlarına yoğunlaşarak uygulandığı için de en çok saç uçlarımızdaki keratin yapıda hasarlar meydana gelir. Bu nedenle saç uçlarımızda çatallaşmış ve cansızlaşmış, mat bir görünüm kaçınılmaz oluyor. Saç uçlarımızı yıllardır ne kadar kestirsek de ekstra bakımlar uygulasak da bir süre sonra tekrar bu cansız görünüme kavuşuyor. Çünkü fark etmesek bile en masum gördüğümüz tarama işlemi bile saç uçlarındaki keratin yapıyı zedeler. Tam da bu noktada saç uçlarımızın imdadına keratin kremi yetişir.

keratin kremi

Sıradan şampuanların saçlarımızda bıraktığı deniz suyu etkisi dolayısıyla saç uçlarımız bu işlemlerde gördüğü zararların gösterdiği sonuçlardan çok daha kuru ve mat bir hal alıyordu. Sıradan şampuanları saç kremi olmadan kullanmak neredeyse imkansızdı. Ancak sıradan saç kremleri saçlarımızdan su ile akıp gidecek yoğun koruması olmayan ürünlerdi. Belirli bir aralıkta yalnızca saçımızı geçici bir parlaklık ve yumuşaklık verirdi. Bizce sıradan saç kremlerinin tek artısı tarama kolaylığı sağlaması. Bu nedenle biz yıllardır keratin kremi gibi aslında saç tellerinin içine işleyecek çok yönlü ürünler aradık.

keratin kremi

Keratin kremi sıradan saç kremlerinden farklı olarak saçlarımızın içine çok kolay biçimde emilerek bu yumuşak ve nemli tabakanın saçın dışında oluşmasını değil saçın kendisinin keratin yapısının dolarak yumuşak ve nemli bir hal almasını sağlar. Sıradan saç kremleri saçları günlük dış etmenlerden koruyamazken keratin kremi saç tellerinin etrafını çevreleyerek çok hafifi ve incecik bir koruyucu katman oluşturur. Hava koşullarından, nemsiz ortamlardan ve sigara dumanından saçlarımızı koruyan keratin kremi özellikle kuru kış günlerinde işimizi görecektir. Ancak yazın deniz suyunu, güneşin kavurucu sıcaklığını ve yorucu partileri de düşününce yaz için de kullanılması şart gibi görünüyor. Keratin kremi kullanmak için bir zaman veya aralığın olmaması da bu ürünü bizler için tercih sebebi yapıyor.

keratin kremi

Doğal saç bakımına yöneldiğimiz bu son sezonların gözbebeği olan keratin kremi bizlerin de yakın takibe aldığı bir ürün. Keratin kremi raflarında en beğendiğimiz de kokusu ve içeriği ile öneriye de layık olan “Liquid Keratin- Keratin Saç Kremi” .