KERATİN BAKIMI

KERATİN BAKIMI

25 Kasım 2019 0 Yazar: keratinbakim

          

Kış aylarında neredeyse tüm kadınlarda saçlarını boyatma isteği ortaya çıkıyor. Zaten boyalı olan saçlarımızın yaz aylarında boyasının akması ile dibimizin ortaya çıkması, kış ayının soğuk günlerinde saçımıza daha sıcak bir etki katmak istememiz ya da yeni bir rengin kış sezonunda moda olması bizleri boya konusunda heveslendiriyor. O halde illa ki saç rengimizde değişikliğe gidiyorsak boya işlemi öncesi saçlarımız korumak için keratin bakımı yapmamız gerektiğini de bilmemiz gerekiyor.

keratin bakımı

Keratin bakımı yalnızca boyalı saçlara uygulanır gibi bir söylenti duyduysanız eğer sakın inanmayın deriz.  Keratin bakımı saf keratin proteinleri içerdiği için tüm saç tiplerine ve doğal rengindeki saçlara da uygulanabilir. Hatta keratin bakımı boyama öncesi uygulandığında katkısını daha çok göreceğiniz bir saç bakımı.

keratin bakımı

Boyama ve açma işlemleri bildiğiniz gibi saçlarımızın kimyasıyla oynuyor. Ve saçlarımız en çok da bu işlemler sonrası kırılıyor. Bu nedenle boyanın saça daha az zarar vermesi için saçlarımızdaki eski işlem etkilerini silmek öncelikli işimiz olmalı. Bakımsız bir saça zararlı bir uygulama yapmak ile sağlıklı bir saça bu uygulamayı yapmak arasındaki farkı tahmin edebilirsiniz. Keratin bakımı tam da bu işlemler öncesi saçlarımızı toparlamak için var.

keratin bakımı

Keratin bakımı ile saçlarımızdaki kırıkları ve saç uçlarındaki çatallaşmış kısımları doldurabiliriz. Saçlarımıza dolgu işlemi yapan saf keratin bakımı saç tellerinin dolgun ve tek bir bütün halinde olmasını sağlar. Bu da saçımızda yanmış bir görüntü olmasını engeller. Aynı zamanda saç tellerinin içi dolduğunda canlılık ve hareket kabiliyeti de artar. Böylelikle saçlarınız bir çubuk kraker gibi kırılmaya değil hareketli ve esnek bir şekilde canlı kalmaya meyilli olur.  Aynı zamanda keratin bakımı saç tellerinin etrafında görünemeyecek kadar ince ancak aynı zamanda yoğun da olan bir tabaka oluşturur. Bu da saçınızın işlemlerden, nemsiz havadan, kirli atmosfere sahip ortamların zararlı etkilerinden korur.

keratin bakımı

Keratin bakımı evde uygulanması da aşırı kolay bir saç bakımı. “Liquid Keratin- Evde Keratin Bakımı Seti” ile boya işlemleri öncesi saçınıza evde keratin bakımı yapmak çok kolay olacaktır.