KURU SAÇLAR İÇİN MASKE


Saçta oluşan kuruluğun birçok sebebi olabilir. Yıkama esnasında kullanılan suyun sertliği, hava şartları, genetik ve en önemlisi saça kullanılan ürünlerin içermiş olduğu kimyasallar saç ve saç diplerinde ki kuruluğa sebep olmaktadır. Kuru saçlar için maske kullanımında dikkat edilmesi gereken içeriğinde bulunan yağlardır.

Doğal yağlar saçı besler ve saç tellerini güçlendirir. Saç bakımı için en gerekli ve yararlı yağlar argan yağı, avokado yağı ve Hindistan cevizi yağıdır. Piyasada bulunan çoğu maskede olan bu yağlar zararlı kimyasallarla birleştiğinde özelliklerini kaybetmekte ve saç dökülmelerine neden olmaktadırlar. Çoğu maskenin dökülmeye sebebiyet vermesinin nedeni budur.

Hindistan cevizi yağı saç için çok faydalı ve besleyici özelliği olan bir yağdır. Saça hacim verirken saçtaki elektriklenmeyi alır. Saçı ve saç diplerini nemlendirerek ağırlaştırmadan parlaklık kazandırır. Saç dökülmelerini azaltır ve saçın sağlıklı uzamasına katkıda bulunur.

Saç diplerini nemlendirdiği için kepek problemini ortadan kaldırır. Kuru saçlar için maske kullanırken içeriğinde argan yağı olması da saç için oldukça gereklidir. Argan yağı içerisinde bulunan E vitamini saç tellerini güçlendirerek kırılmaları azaltır. Saç keratin moleküllerinin birleşmesinden oluşur. Saçın yıpranmış olması bu keratin proteinlerinin zarar gördüğünü gösterir. Argan yağı saçtaki keratin proteinlerinin onarılmasını destekler ve saçı güçlendirir. Saç kuruluğuna da iyi gelen bu yağ saçın ihtiyacı olan nemi sağlar.

Düz Saça Hacim Vermek
Düz Saça Hacim Vermek

Saç bakımı yaparken yağ kullanmaktan korkulabilir. Özellikle yağlı saçlar için problem oluşturabilecek bitkisel yağların kullanılma şekli ve miktarı büyük önem taşımaktadır. Liquid Keratin – Keratin Maskesi içeriğinde bulunan doğal yağları en iyi şekilde harmanlayarak geliştirmiş olduğu özel formülünü kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Bu sayede kadın ve erkek tüm saç tipleri için kullanıma uygun hale gelen Keratin Maskesi saçın dipten uca yenilenmesini ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar.

Kuru saçlar için maske seçenekleri arasında içerik bakımından en zengin ve doğalı olan Liquid Keratin – Keratin Maskesi içerdiği keratin proteinleri sayesinde en yıpranmış ve yanmış saçları dahi onararak saç tellerini iyileştirip yenilenmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir